ED43S125A
Stock Quantity: 6
SKU
ED43S125A
ED 125 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43S125A, ED 125A | aka: ITE ED43S125A, ITE Siemens ED43S125A, UPC: 783643216549
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43S125A, ED 125 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 125A | aka: ITE ED43S125A, ITE Siemens ED43S125A, UPC: 783643216549
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED4
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED4, 125A, 480V AC, 3 Pole