ED43S100A
Stock Quantity: 2
SKU
ED43S100A
ED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43S100A, ED 100A | aka: ITE ED43S100A, ITE Siemens ED43S100A, UPC: 783643211032
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43S100A, ED 100 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 100A | aka: ITE ED43S100A, ITE Siemens ED43S100A, UPC: 783643211032
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED4
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED4, 100A, 480V AC, 3 Pole