ED43B090
Stock Quantity: 37
SKU
ED43B090
ED 90 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B090, ED 90A | aka: ITE ED43B090, ITE Siemens ED43B090, UPC: 783643209473
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B090, ED 90 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 90A | aka: ITE ED43B090, ITE Siemens ED43B090, UPC: 783643209473
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 90A, 480V AC, 3 Pole