ED43B070
Stock Quantity: 54
SKU
ED43B070
ED 70 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B070, ED 70A | aka: ITE ED43B070, ITE Siemens ED43B070, UPC: 783643209459
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B070, ED 70 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 70A | aka: ITE ED43B070, ITE Siemens ED43B070, UPC: 783643209459
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 70A, 480V AC, 3 Pole