ED43B035
Stock Quantity: 30
SKU
ED43B035
ED 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B035, ED 35A | aka: ITE ED43B035, ITE Siemens ED43B035, UPC: 783643209404
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B035, ED 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 35A | aka: ITE ED43B035, ITE Siemens ED43B035, UPC: 783643209404
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 35A, 480V AC, 3 Pole