ED43B025
Stock Quantity: 125
SKU
ED43B025
ED 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens ED43B025, ED 25A | aka: ITE ED43B025, ITE Siemens ED43B025, UPC: 783643209381
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED43B025, ED 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, ED 25A | aka: ITE ED43B025, ITE Siemens ED43B025, UPC: 783643209381
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 25A, 480V AC, 3 Pole