ED41B100
Stock Quantity: 35
SKU
ED41B100
ED 100 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B100, ED 100A | aka: ITE ED41B100, ITE Siemens ED41B100, UPC: 783643209206
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B100, ED 100 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 100A | aka: ITE ED41B100, ITE Siemens ED41B100, UPC: 783643209206
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 100A, 120V AC, 1 Pole