ED41B090
Stock Quantity: 7
SKU
ED41B090
ED 90 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B090, ED 90A | aka: ITE ED41B090, ITE Siemens ED41B090, UPC: 783643209190
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B090, ED 90 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 90A | aka: ITE ED41B090, ITE Siemens ED41B090, UPC: 783643209190
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 90A, 120V AC, 1 Pole