ED41B070
Stock Quantity: 9
SKU
ED41B070
ED 70 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B070, ED 70A | aka: ITE ED41B070, ITE Siemens ED41B070, UPC: 783643209176
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B070, ED 70 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 70A | aka: ITE ED41B070, ITE Siemens ED41B070, UPC: 783643209176
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 70A, 120V AC, 1 Pole