ED41B035
Stock Quantity: 12
SKU
ED41B035
ED 35 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B035, ED 35A | aka: ITE ED41B035, ITE Siemens ED41B035, UPC: 783643209121
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B035, ED 35 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 35A | aka: ITE ED41B035, ITE Siemens ED41B035, UPC: 783643209121
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 35A, 120V AC, 1 Pole