ED41B030
Stock Quantity: 58
SKU
ED41B030
ED 30 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B030, ED 30A | aka: ITE ED41B030, ITE Siemens ED41B030, UPC: 783643209114
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B030, ED 30 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 30A | aka: ITE ED41B030, ITE Siemens ED41B030, UPC: 783643209114
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 30A, 120V AC, 1 Pole