ED41B025
Stock Quantity: 26
SKU
ED41B025
ED 25 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED41B025, ED 25A | aka: ITE ED41B025, ITE Siemens ED41B025, UPC: 783643209107
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED41B025, ED 25 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 25A | aka: ITE ED41B025, ITE Siemens ED41B025, UPC: 783643209107
  • Weight: 1.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 25A, 120V AC, 1 Pole