ED23B090
Stock Quantity: 8
SKU
ED23B090
ED 90 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B090, ED 90A | aka: ITE ED23B090, ITE Siemens ED23B090, UPC: 783643209077
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B090, ED 90 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 90A | aka: ITE ED23B090, ITE Siemens ED23B090, UPC: 783643209077
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 90A, 240V AC, 3 Pole