ED23B080
Stock Quantity: 2
SKU
ED23B080
ED 80 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B080, ED 80A | aka: ITE ED23B080, ITE Siemens ED23B080, UPC: 783643209060
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B080, ED 80 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 80A | aka: ITE ED23B080, ITE Siemens ED23B080, UPC: 783643209060
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 80A, 240V AC, 3 Pole