ED23B050
Stock Quantity: 9
SKU
ED23B050
ED 50 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B050, ED 50A | aka: ITE ED23B050, ITE Siemens ED23B050, UPC: 783643209039
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B050, ED 50 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 50A | aka: ITE ED23B050, ITE Siemens ED23B050, UPC: 783643209039
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 50A, 240V AC, 3 Pole