ED23B040
Stock Quantity: 10
SKU
ED23B040
ED 40 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B040, ED 40A | aka: ITE ED23B040, ITE Siemens ED23B040, UPC: 783643209015
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B040, ED 40 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 40A | aka: ITE ED23B040, ITE Siemens ED23B040, UPC: 783643209015
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 40A, 240V AC, 3 Pole