ED23B015
Stock Quantity: 6
SKU
ED23B015
ED 15 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED23B015, ED 15A | aka: ITE ED23B015, ITE Siemens ED23B015, UPC: 783643208964
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED23B015, ED 15 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 15A | aka: ITE ED23B015, ITE Siemens ED23B015, UPC: 783643208964
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 3.8lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • ED, 15A, 240V AC, 3 Pole