ED22B060
Stock Quantity: 7
SKU
ED22B060
ED 60 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B060, ED 60A | aka: ITE ED22B060, ITE Siemens ED22B060, UPC: 783643208919
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B060, ED 60 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 60A | aka: ITE ED22B060, ITE Siemens ED22B060, UPC: 783643208919
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 60A, 240V AC, 2 Pole