ED22B035
Stock Quantity: 10
SKU
ED22B035
ED 35 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B035, ED 35A | aka: ITE ED22B035, ITE Siemens ED22B035, UPC: 783643208872
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B035, ED 35 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 35A | aka: ITE ED22B035, ITE Siemens ED22B035, UPC: 783643208872
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 35A, 240V AC, 2 Pole