CED63B090
Stock Quantity: 21
SKU
CED63B090
CED 90 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens CED63B090, CED 90A | aka: ITE CED63B090, ITE Siemens CED63B090, UPC: 783643210745
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens CED63B090, CED 90 Amp, 600V, Circuit Breaker, CED 90A | aka: ITE CED63B090, ITE Siemens CED63B090, UPC: 783643210745
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: CED
  • Dimensions: 3 Inch Wide x 9.58 Inch High x 4.56 Inch Deep
  • Weight: 6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG)
  • CED, 90A, 600V AC, 3 Pole