LGB3B025B
Stock Quantity: 31
SKU
LGB3B025B
LGB 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens LGB3B025B, LGB 25A | aka: ITE LGB3B025B, ITE Siemens LGB3B025B, UPC: 887621220235
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGB3B025B, LGB 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, LGB 25A | aka: ITE LGB3B025B, ITE Siemens LGB3B025B, UPC: 887621220235
  • 25 Amp, 480 Volts AC, 3 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum