LGB2B035B
Stock Quantity: 3
SKU
LGB2B035B
LGB 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens LGB2B035B, LGB 35A | aka: ITE LGB2B0205B, ITE Siemens LGB2B035B, UPC: 887621220082
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGB2B035B, LGB 35 Amp, 480V, Circuit Breaker, LGB 35A | aka: ITE LGB2B035B, ITE Siemens LGB2B035B, UPC:
  • 35 Amp, 480 Volts AC, 2 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum