LGB1B060B
Stock Quantity: 9
SKU
LGB1B060B
LGB 60 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens LGB1B060B, LGB 60A | aka: ITE LGB1B060B, ITE Siemens LGB1B060B, UPC:
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGB1B060B, LGB 60 Amp, 277V, Circuit Breaker, LGB 60A | aka: ITE LGB1B060B, ITE Siemens LGB1B060B, UPC:
  • 60 Amp, 277 Volts AC, 1 Pole
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum