HGB3B030B
Stock Quantity: 58
SKU
HGB3B030B
HGB 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HGB3B030B, HGB 30A | aka: ITE HGB3B030B, ITE Siemens HGB3B030B, UPC: 887621219796
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGB3B030B, HGB 30 Amp, 480V, Circuit Breaker, HGB 30A | aka: ITE HGB3B030B, ITE Siemens HGB3B030B, UPC: 887621219796
  • 30 Amp, 480 Volts AC, 3 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum