HGB3B025B
Stock Quantity: 13
SKU
HGB3B025B
HGB 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HGB3B025B, HGB 25A | aka: ITE HGB3B025B, ITE Siemens HGB3B025B, UPC: 887621219789
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGB3B025B, HGB 25 Amp, 480V, Circuit Breaker, HGB 25A | aka: ITE HGB3B025B, ITE Siemens HGB3B025B, UPC: 887621219772
  • 25 Amp, 480 Volts AC, 3 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum