HGB2B015B
Stock Quantity: 6
SKU
HGB2B015B
HGB 15 Amp, 480V, Circuit Breaker, Siemens HGB2B015B, HGB 15A | aka: ITE HGB2B015B, ITE Siemens HGB2B015B, UPC: 887621219611
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HGB2B015B, HGB 15 Amp, 480V, Circuit Breaker, HGB 15A | aka: ITE HGB2B015B, ITE Siemens HGB2B015B, UPC: 887621219611
  • 15 Amp, 480 Volts AC, 2 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum