NGG3B015L
Stock Quantity: 11
SKU
NGG3B015L
NGG 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGG3B015L, NGG 15A | aka: ITE NGG3B015L, ITE Siemens NGG3B015L, UPC: 783643413788
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGG3B015L, NGG 15 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGG 15A | aka: ITE NGG3B015L, ITE Siemens NGG3B015L, UPC: 783643413788
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: NGG
  • Dimensions: 3 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • NGG, 15A, 600V AC, 3 Pole