NGG2B070L
Stock Quantity: 7
SKU
NGG2B070L
NGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGG2B070L, NGG 70A | aka: ITE NGG2B070L, ITE Siemens NGG2B070L, UPC: 783643413726
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGG2B070L, NGG 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGG 70A | aka: ITE NGG2B070L, ITE Siemens NGG2B070L, UPC: 783643413726
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: NGG
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 4.5 Inch High x 3.3 Inch Deep
  • Wire Size: #8 to 2/0 AWG (Aluminum), #8 to 1/0 AWG (Copper)
  • NGG, 70A, 600V AC, 2 Pole