NGG2B030L
Stock Quantity: 10
SKU
NGG2B030L
NGG 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGG2B030L, NGG 30A | aka: ITE NGG2B030L, ITE Siemens NGG2B030L, UPC: 783643413665
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGG2B030L, NGG 30 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGG 30A | aka: ITE NGG2B030L, ITE Siemens NGG2B030L, UPC: 783643413665
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: NGG
  • Dimensions: 2 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • NGG, 30A, 600V AC, 2 Pole