NGB3B070B
Stock Quantity: 13
SKU
NGB3B070B
NGB 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGB3B070B, NGB 70A | aka: ITE NGB3B070B, ITE Siemens NGB3B070B, UPC: 783643414341
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB3B070B, NGB 70 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGB 70A | aka: ITE NGB3B070B, ITE Siemens NGB3B070B, UPC: 783643414341
  • Weight: 4lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 70A, 600V AC, 3 Pole