NGB2B045B
Stock Quantity: 12
SKU
NGB2B045B
NGB 45 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens NGB2B045B, NGB 45A | aka: ITE NGB2B045B, ITE Siemens NGB2B045B, UPC: 783643414167
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB2B045B, NGB 45 Amp, 600V, Circuit Breaker, NGB 45A | aka: ITE NGB2B045B, ITE Siemens NGB2B045B, UPC: 783643414167
  • Weight: 2.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 45A, 600V AC, 2 Pole