NGB1B110B
Stock Quantity: 32
SKU
NGB1B110B
NGB 110 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens NGB1B110B, NGB 110A | aka: ITE NGB1B110B, ITE Siemens NGB1B110B, UPC:
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB1B110B, NGB 110 Amp, 277V, Circuit Breaker, NGB 110A | aka: ITE NGB1B0110B, ITE Siemens NGB1B110B, UPC:
  • Weight: 1.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 110A, 277V AC, 1 Pole