NGB1B060B
Stock Quantity: 1
SKU
NGB1B060B
NGB 60 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens NGB1B060B, NGB 60A | aka: ITE NGB1B060B, ITE Siemens NGB1B060B, UPC: 783643414037
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB1B060B, NGB 60 Amp, 277V, Circuit Breaker, NGB 60A | aka: ITE NGB1B060B, ITE Siemens NGB1B060B, UPC: 783643414037
  • Weight: 1.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 60A, 277V AC, 1 Pole