NGB1B050B
Stock Quantity: 34
SKU
NGB1B050B
NGB 50 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens NGB1B050B, NGB 50A | aka: ITE NGB1B050B, ITE Siemens NGB1B050B, UPC: 783643414020
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB1B050B, NGB 50 Amp, 277V, Circuit Breaker, NGB 50A | aka: ITE NGB1B050B, ITE Siemens NGB1B050B, UPC: 783643414020
  • Weight: 1.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 50A, 277V AC, 1 Pole