NGB1B015B
Stock Quantity: 16
SKU
NGB1B015B
NGB 15 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens NGB1B015B, NGB 15A | aka: ITE NGB1B015B, ITE Siemens NGB1B015B, UPC: 783643413931
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens NGB1B015B, NGB 15 Amp, 277V, Circuit Breaker, NGB 15A | aka: ITE NGB1B015B, ITE Siemens NGB1B015B, UPC: 783643413931
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: NGB
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 4.5 Inch High x 3.3 Inch Deep
  • Weight: 1.6lbs.
  • Wire Size: Lug Kit 3TA1EG10 (#14 AWG to 1/0 AWG Copper/Aluminum)
  • NGB, 15A, 277V AC, 1 Pole