LGG3B050L
Stock Quantity: 9
SKU
LGG3B050L
LGG 50 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B050L, LGG 50A | aka: ITE LGG3B050L, ITE Siemens LGG3B050L, UPC: 887621279226
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B050L, LGG 50 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 50A | aka: ITE LGG3B050L, ITE Siemens LGG3B050L, UPC: 887621279226
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 50A, 600V AC, 3 Pole