LGG3B020L
Stock Quantity: 14
SKU
LGG3B020L
LGG 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens LGG3B020L, LGG 20A | aka: ITE LGG3B020L, ITE Siemens LGG3B020L, UPC: 887621279165
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGG3B020L, LGG 20 Amp, 600V, Circuit Breaker, LGG 20A | aka: ITE LGG3B020L, ITE Siemens LGG3B020L, UPC: 887621279165
  • Feed Thru Mounting
  • Frame Type: LGG
  • Dimensions: 3 Inches Wide x 5.4 Inches High x 2.9 Inches Deep
  • Wire Size: #12 to #6 AWG (Aluminum), #14 to #6 AWG (Copper)
  • LGG, 20A, 600V AC, 3 Pole