LGB1B020B
Stock Quantity: 99
SKU
LGB1B020B
LGB 20 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens LGB1B020B, LGB 20A | aka: ITE LGB1B020B, ITE Siemens LGB1B020B, UPC: 887621219925
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGB1B020B, LGB 20 Amp, 277V, Circuit Breaker, LGB 20A | aka: ITE LGB1B020B, ITE Siemens LGB1B020B, UPC: 887621219925
  • 20 Amp, 277 Volts AC, 1 Pole
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum