LGB1B015B
Stock Quantity: 56
SKU
LGB1B015B
LGB 15 Amp, 277V, Circuit Breaker, Siemens LGB1B015B, LGB 15A | aka: ITE LGB1B015B, ITE Siemens LGB1B015B, UPC: 887621219918
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LGB1B015B, LGB 15 Amp, 277V, Circuit Breaker, LGB 15A | aka: ITE LGB1B015B, ITE Siemens LGB1B015B, UPC: 887621219918
  • 15 Amp, 277 Volts AC, 1 Pole
  • High Interrupting Rating
  • Suitable for Reverse Feed Applications
  • Load Side Lugs
  • #14 to #6 AWG Copper, #12 to #6 AWG Aluminum