LD63T600
Stock Quantity: 10
SKU
LD63T600
LD 600 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens LD63T600, LD 600A | aka: ITE LD63T600, ITE Siemens LD63T600, UPC: 783643214149
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LD63T600, LD 600 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, LD 600A | aka: ITE LD63T600, ITE Siemens LD63T600, UPC: 783643214149
  • Trip Unit
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: LD-Trip
  • Weight: 4lbs.
  • LD-Trip, 600A, 600V AC, 3 Pole