LD63T500
Stock Quantity: 11
SKU
LD63T500
LD 500 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens LD63T500, LD 500A | aka: ITE LD63T500, ITE Siemens LD63T500, UPC: 783643214132
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens LD63T500, LD 500 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, LD 500A | aka: ITE LD63T500, ITE Siemens LD63T500, UPC: 783643214132
  • Trip Unit
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: LD-Trip
  • Weight: 4lbs.
  • LD-Trip, 500A, 600V AC, 3 Pole