JXD63B225
Stock Quantity: 11
SKU
JXD63B225
JXD 225 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens JXD63B225, JXD 225A | aka: ITE JXD63B225, ITE Siemens JXD63B225, UPC: 783643213050
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens JXD63B225, JXD 225 Amp, 600V, Circuit Breaker, JXD 225A | aka: ITE JXD63B225, ITE Siemens JXD63B225, UPC: 783643213050
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: JXD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • JXD, 225A, 600V AC, 3 Pole