HLD63B400
Stock Quantity: 9
SKU
HLD63B400
HLD 400 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HLD43B400, HLD 400A | aka: ITE HLD43B400, ITE Siemens HLD63B400, UPC: 783643214064
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HLD63B400, HLD 400 Amp, 600V, Circuit Breaker, HLD 400A | aka: ITE HLD63B400, ITE Siemens HLD63B400, UPC: 783643214064
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HLD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HLD, 400A, 600V AC, 3 Pole