HJD63B200
Stock Quantity: 13
SKU
HJD63B200
HJD 200 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HJD43B200, HJD 200A | aka: ITE HJD43B200, ITE Siemens HJD63B200, UPC: 783643213364
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HJD63B200, HJD 200 Amp, 600V, Circuit Breaker, HJD 200A | aka: ITE HJD63B200, ITE Siemens HJD63B200, UPC: 783643213364
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HJD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HJD, 200A, 600V AC, 3 Pole