HHLD63T500
Stock Quantity: 4
SKU
HHLD63T500
HHLD 500 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, Siemens HHLD43T500, HHLD 500A | aka: ITE HHLD43T500, ITE Siemens HHLD63T500, UPC: 783643262591
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHLD63T500, HHLD 500 Amp, 600V, Circuit Breaker Trip Unit, HHLD 500A | aka: ITE HHLD63T500, ITE Siemens HHLD63T500, UPC: 783643262591
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HHLD
  • Suitable for LD 600A Sized Frames: LD, LXD, HLD, HLXD, HHLD, HHLXD, CLD