HHLD63F600
Stock Quantity: 2
SKU
HHLD63F600
HHLD 600 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HHLD43F600, HHLD 600A | aka: ITE HHLD43F600, ITE Siemens HHLD63F600, UPC: 783643257702
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHLD63F600, HHLD 600 Amp, 600V, Circuit Breaker, HHLD 600A | aka: ITE HHLD63F600, ITE Siemens HHLD63F600, UPC: 783643257702
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HHLD
  • Frame Only
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 15lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HHLD, 600A, 600V AC, 3 Pole