HHLD63B500
Stock Quantity: 1
SKU
HHLD63B500
HHLD 500 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HHLD43B500, HHLD 500A | aka: ITE HHLD43B500, ITE Siemens HHLD63B500, UPC: 783643008342
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHLD63B500, HHLD 500 Amp, 600V, Circuit Breaker, HHLD 500A | aka: ITE HHLD63B500, ITE Siemens HHLD63B500, UPC: 783643008342
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HHLD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HHLD, 500A, 600V AC, 3 Pole