HHJD63B350
Stock Quantity: 3
SKU
HHJD63B350
HHJD 350 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HHJD43B350, HHJD 350A | aka: ITE HHJD43B350, ITE Siemens HHJD63B350, UPC:
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHJD63B350, HHJD 350 Amp, 600V, Circuit Breaker, HHJD 350A | aka: ITE HHJD63B350, ITE Siemens HHJD63B350, UPC:
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HHJD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HHJD, 350A, 600V AC, 3 Pole