HHJD63B400
Stock Quantity: 4
SKU
HHJD63B400
HHJD 400 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HHJD43B400, HHJD 400A | aka: ITE HHJD43B400, ITE Siemens HHJD63B400, UPC: 783643008151
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHJD63B400, HHJD 400 Amp, 600V, Circuit Breaker, HHJD 400A | aka: ITE HHJD63B400, ITE Siemens HHJD63B400, UPC: 783643008151
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HHJD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 11 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 20lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • HHJD, 400A, 600V AC, 3 Pole