HHFD63B125
Stock Quantity: 3
SKU
HHFD63B125
HHFD 125 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens HHFD43B125, HHFD 125A | aka: ITE HHFD43B125, ITE Siemens HHFD63B125, UPC: 783643304277
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens HHFD63B125, HHFD 125 Amp, 600V, Circuit Breaker, HHFD 125A | aka: ITE HHFD63B125, ITE Siemens HHFD63B125, UPC: 783643304277
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: HHFD
  • Dimensions: 4.5 Inch Wide x 9.5 Inch High x 4 Inch Deep
  • Weight: 10lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1FD350A (#6 AWG to 350 Kcmil)
  • HHFD, 125A, 600V AC, 3 Pole